Gospodarka Komunalna

Dotacja do usuwania wyrobów zawierających azbest

W nadchodzącym roku będzie możliwość pozyskania do 100% dotacji na zadania związane z usuwaniem azbestu

Otwarcie ofert na prace drogowe

znak remonty jezdni

Kończą się ostatnie przygotowania do przebudowy odcinka ulicy Kolberga. Ten niezbyt długi (188,5 m) odcinek drogi jest jednak newralgiczny dla wielu mieszkańców Zabobrza

Wycinka drzew przy ul. Wojska Polskiego

Drzewo, ul. Wojska Polskiego, Jelenia Góra

Jeszcze przed rozpoczęciem okresu lęgowego zostanie z pasów drogowych przy ulicy Wojska Polskiego usuniętych siedem drzew.

Spalając odpady zatruwasz powietrze, którym oddychasz!

Jak podaje Ministerstwo Środowiska zanieczyszczenia z domowego komina rozprzestrzeniają się i opadają głównie w promieniu 10-krotności jego wysokości, czyli na Twój dom i najbliższe otoczenie. Toksyczne substancje powstałe w wyniku spalania m.in.

Nowe pojemniki na psie odchody

Pojemnik na psie odchody

Zakupiono ostatnio sto pojemników przeznaczonych specjalnie na psie odchody. Rozpoczęły się już ich montaże, a pierwszymi lokalizacjami są tereny miejskie na Zabobrzu III ( ul. Ogińskiego, ul. Wiłkomirskiego, ul. Bacewicz).

Utrudnienia w ruchu - roboty drogowe

znak remont drogi

Jeszcze dziś i jutro, jeśli aura pozwoli na prowadzenie prac w szybkim tempie, będą trwać utrudnienia w ruchu w ciągu ulicy Sobieskiego.

Nowa umowa o dostawę energii elektrycznej

Podpisanie umowy

Dzięki temu, że ze strony Jeleniej Góry partnerem zbiorowym jest nie tylko sam Urząd, ale wiele tzw. jednostek podporządkowanych i umowa obejmuje wszystkich tych odbiorców udało się w przetargu wynegocjować cenę dostawy niższą o kilkanaście procent.

Utrudnienia w ruchu - roboty drogowe

Znak roboty drogowe

Od pierwszych dni przyszłego tygodnia, w poniedziałek (26.09) lub wtorek (w zależności od warunków atmosferycznych) trwać będą prace przy wymianie dylatacji i nawierzchni na mostach w ciągu ulic m.in. Jana Pawła II i Sobieskiego.

Inwentaryzacja zieleni

ul. Wojska Polskiego, Jelenia Góra

Trwa inwentaryzacja drzew rosnących przy ul. Wojska Polskiego, bowiem część z nich – ze względu na wiek i schorzenia – będzie musiała zostać wycięta, podobnie, jak niektóre z pozostałych ze względu na konieczność przebudowy sieci lub przebudowę ulicy.

Budowa obwodnicy Maciejowej

Prace mostowe

Budowa obwodnicy Maciejowej jest jedną z kilku najpoważniejszych inwestycji w najbliższym czasie w Jeleniej Górze. – Dlatego też chcemy tak poprowadzić prace przygotowawcze do jej zainicjowania, by nie tracić niepotrzebnie czasu na konieczne uzgodnienia....

Subscribe to RSS - Gospodarka Komunalna

 

Kalendarz FB