Prezydent Jerzy Łużniak, radna Aneta Kolendo i przedstawiciel skateów Jakub Guwer na miejscu przyszłego skate parku.

Autor: redakcja UMJG

14.7.2020 - 10:40

Będzie skate park

Jeleniogórzanie odpowiedzieli na apel prezydenta, dotyczący udziału w drugiej turze wyborów, frekwencja w naszym mieście przekroczyła 65 procent. Słowo się rzekło, a zatem… – Wybudujemy skate park – zapowiada prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Powstanie on, zgodnie z zapowiedziami, na placu na terenie Parku Sportowego Złotnicza.

– Wczoraj z przedstawicielem grupy inicjatywnej Jakubem Guwerem oglądaliśmy ten teren. W przyszłym tygodniu wybieramy się do Wrocławia, potem do Czech, aby obejrzeć parki, które tam funkcjonują – powiedział Jerzy Łużniak. Dodał, że chciałby, aby był to taki obiekt, jaki sobie wymarzyli młodzi jeleniogórzanie. Czyli jaki?

– Taki, żeby można było się na nim rozwijać – powiedział Jakub Guwer, przedstawiciel grupy inicjatywnej. Nie chciałby, aby był to typowo betonowy plac, jakie są powszechne w Polsce. Powinien mieć maty do ćwiczeń. – One umożliwiają bezpieczny upadek – dodał. – No i żeby miał większe przeszkody jak w innych skate parkach.

Plac powinien być uniwersalny, czyli przeznaczony i dla osób jeżdżących na deskorolkach, hulajnogach, jak i rowerach. Ma być też oświetlony i zadaszony, co umożliwi korzystanie z niego przez cały rok.

Przedsięwzięcie to ma być sfinansowane w stu procentach z budżetu miasta.

– Pomysł na skate park zrodził się już dużo wcześniej – powiedziała radna Aneta Kolendo. – Początkowo miał być realizowany w całości z budżetu obywatelskiego, ale tam można uzyskać tylko 500 tysięcy złotych i to mogłoby nie wystarczyć na wybudowanie czegoś, o czym marzą sportowcy.

Dodała, że jest już wstępny zarys, ale nie zdradziła szczegółów. – Wysłaliśmy zapytania do różnych firm w Polsce i za granicą, żeby nam wyceniły poszczególne elementy. Po to, żebyśmy mieli orientację, jaki to będzie koszt - dodała.

Zadanie budowy skate parku ma znaleźć się w przyszłorocznym budżecie miasta.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image