logo MZK

Autor: redakcja UMJG

25.3.2020 - 9:28

Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z nowymi ograniczeniami, w trosce o zdrowie mieszkańców Jeleniej Góry i pozostałych gmin, od 25 marca (środa) Miejski Zakład Komunikacyjny wprowadza kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

MZK informuje:

1. Linie najbardziej obciążone obsługiwać będą autobusy, o największej liczbie dostępnych miejsc siedzących, w szczególności autobusy przegubowe.

2. W każdym autobusie jednorazowo będzie mogła podróżować liczba pasażerów nie większa niż połowa znajdujących się w tym autobusie miejsc siedzących. Szacunkowo jest to od 15 osób w nowych autobusach typy Volvo i Man – do 25 osób w autobusach przegubowych.

3. Na bieżąco będziemy monitorować sytuację w autobusach i podejmować adekwatne działania. Tak jak do tej pory prosimy Państwa o uwagi i spostrzeżenia.

4. Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, dlatego prosimy o wyrozumiałość dla wprowadzanych zmian. Mogą wystąpić przejściowe trudności, które mamy nadzieję szybko zażegnać. Pracujemy codziennie, aby każdy z Państwa czuł się w naszych autobusach bezpiecznie.

5. Dołożymy wszelkich starań, aby w ciągu najbliższych dni możliwie najlepiej dopasować komunikację miejską do zmienionych zasad jej funkcjonowania i sprostać Państwa oczekiwaniom.