Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

W czwartek 7 marca na stoku „Pod Wangiem” w Karpaczu rozegrane zostały „Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry Pan Jerzy Łużniak, a sama impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu przez Miasto Jelenia Góra.

W zawodach udział wzięło 30 uczniów z czterech jeleniogórskich szkół średnich. Zawodnicy sklasyfikowani zostali zarówno w rywalizacji drużynowej (tu punktowało dwóch najszybszych zawodników z trzyosobowej drużyny), jak i indywidualnej. W klasyfikacji drużynowej mało gościnni okazali się gospodarze, czyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1, wygrywając wszystkie cztery konkurencje.

Równolegle do mistrzostw międzyszkolnych odbywały się “XVII Mistrzostwa Żeroma w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie”. W wewnątrzszkolnej rywalizacji udział wzięło 36 uczniów gimnazjum i liceum. Zawodnicy dwukrotnie pokonywali trasę slalomu giganta, a suma czasów obu przejazdów liczyła się do klasyfikacji końcowej zawodów. Rywalizacja była niesamowicie zacięta, o czym świadczą niewielkie różnice czasowe uzyskiwane przez kolejnych startujących.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu zawodów. Zawodnikom i opiekunom gratulujemy i liczymy na Waszą i Waszych koleżanych i kolegów obecność w przyszłym roku.
Do zobaczenia na stoku!

Komandor zawodów
Justyna Rosik

Link do zdjęć:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2186886138022047&type=1&l=978c...

Wyniki w osobnych załącznikach i w poniższym linku: 
http://sunski.pl/mistrzostwa-szkol-ponadgimnazjalnych-o-puchar-prezydent...

WYNIKI:
Indywidualne / Drużynowe / XVII Mistrzostwa ZSO

 

 

Kalendarz FB