Obwodnica Maciejowej

Plac budowy obwodnicy przekazano firmie „Budimax” 27 września br., a dwa tygodnie później (10.10.) zaczęły się tam roboty. Mowa o budowie obwodnicy Maciejowej, jednej z największych inwestycji w ostatnim czasie w Jeleniej Górze.

- Do końca listopada usunięto z tego terenu humus, najbardziej żyzną część gleby z powierzchni 45.000 m kwadr. – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. – Przemieszczono też w ramach robót ponad 15.5 tys. m sześć. ziemi i kamieni. Gdyby oceniać wartość tych robót, to można szacować je na kwotę ponad 2 mln zł, a jeśli pogoda pozwoli, to przed końcem roku bilans zwiększy się o kolejny milion. Jesteśmy optymistami co do tempa, bowiem zagrożeniem ze strony pogody nie są spadki temperatur, bo mróz scala grunt, a raczej ewentualne deszcze. Można się spodziewać ze względu na porę roku bardziej śniegu, niż deszczu i to daje podstawy do myślenia ze spokojem o tempie tego etapu robót.

Praca tymczasem trwają na odcinku od ulicy Wrocławskiej do Witosa. Nie są proste, bowiem wymagały m.in. (to zostało już zrealizowane) przełożenia koryta potoku Radomierka. Potok wróci na swoje miejsce w dalszym toku robót, kiedy w miejscu, gdzie dziś są one prowadzone (na zdjęciach) powstanie zbudowany od nowa most. 

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB