baner

Autor: redakcja UMJG

15.3.2023 - 12:30

Stanowisko Miasta w sprawie gospodarowania mieszkaniami socjalnymi

Komunikat:

Szanowni Państwo, 

W związku z opiniami, które w konsekwencji programów wyemitowanych w ostatnim czasie przez Telewizję Polską funkcjonują w przestrzeni publicznej, w stosunku do pracowników urzędu miasta Jelenia Góra, a w szczególności pracowników wydziału gospodarki mieszkaniowej skierowana została fala hejtu oraz bezpośredniej agresji werbalnej. 

Informacje zawarte we wspomnianych programach TVP zawierały treści nieprawdziwe, a także szkalujące i uderzające w dobre imię urzędu, a przede wszystkim pracowników wykonujących swoje zadania na rzecz osób oczekujących i użytkujących mieszkania socjalne lub komunalne w sposób profesjonalny i z najwyższym poświęceniem. Zasady przyznawania takich lokali przez Miasto Jelenia Góra, podobnie jak ma to miejsce w innych samorządach, są klarowne i w pełni transparentne.

W konsekwencji medialnych informacji swoje postępowanie prowadzi również prokuratura, której udostępniliśmy żądaną dokumentację i wszelkie niezbędne informacje. 

W związku z postępowaniem, a także w trosce o bezpieczeństwo i umożliwienie spokojnego wykonywania obowiązków zawodowych przez naszych pracowników podjęliśmy decyzję, że do zamknięcia sprawy, nie będziemy jej komentować medialnie. Apelujemy też o powstrzymanie emocji i nie podkręcanie atmosfery hejtu.

Marcin Ryłko
rzecznik prasowy urzędu miasta Jelenia Góra