baner

Autor: redakcja UMJG

5.12.2022 - 11:13

„Dwójkowiczu! Postaw na marzenia, a nie uzależnienia”

Pod takim hasłem odbyła się impreza piknikowa w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze . Piknik profilaktyczny zorganizowany został w sobotę 19 listopada br. Dzięki dużemu zaangażowaniu kadry nauczycielskiej, rodziców uczniów a także  przy wsparciu pozyskanych przez szkołę środków finansowych z Urzędu  Miasta przeznaczonych na przeciwdziałanie zachowaniom uzależniającym udało się zorganizować różnorodne działania profilaktyczne. Były wśród nich:  zajęcia tematyczne,  ognisko, warsztaty zdrowego żywienia , towarzyskie mecze sportowe nauczycieli, uczniów i rodziców. Udało się także zakupić sprzęt sportowy dla uczniów.

Mimo mroźnej aury udział w pikniku wzięło wielu uczestników  – uczniów, rodziców, dziadków – po to aby spędzić czas zarówno aktywnie i kreatywnie,  biorąc udział w rozmaitych konkurencjach sportowych, warsztatach plastycznych czy artystycznych. 
Zarówno w budynku szkoły, jak i na boisku przygotowano wiele atrakcji. Każdy z przybyłych mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Można było skorzystać z kreatywnych zajęć „Rusz głową”, wziąć udział w meczu siatkówki „Rodzice – Nauczyciele – Uczniowie”, pograć w gry planszowe czy skorzystać z warsztatów rozwijających działania twórcze „Artyści są wśród nas”.

Przygotowane zostały także stoiska z „atrakcjami” dla podniebienia. Dzieci mogły według własnego pomysłu i upodobania przyrządzić sałatkę owocową, w  ramach zajęć kulinarnych „Na zdrówko”. Na zewnątrz na gości czekały przysmaki z grilla i z ogniska, czyli szkolne „Ognisko – palenisko” z kiełbasą, herbatą i pajdą chleba.
Sobotnie, z pewnością miło spędzone, przedpołudnie dowiodło, że można dobrze wykorzystać czas, wspaniale się bawiąc, nie używając przy tym komputera, smartfonu i internetu. Gry planszowe, logiczne, wspólne zabawy z dzieciństwa naszych rodziców, jak gra kapsle czy klasy mogą być wspaniałą alternatywą dla serfowania w sieci. Ważne, by mieć świadomość, że oprócz elektroniki i technik informacyjnych istnieje wiele możliwości kreatywnego spędzenia czasu w towarzystwie rodziców i rówieśników i nauczycieli. Zwrócenie uwagi na zdrowy tryb życia - od właściwego odżywiania przez aktywność ruchową oraz wskazanie możliwości zabawy i spędzania czasu w sposób twórczy a także możliwość kształtowania jak najlepszych relacji z bliskimi i przyjaciółmi  - to cel szkolnej imprezy. 

Dyrekcja i nauczyciele SP2 zaprosili do współpracy także specjalistów z MOPS, PPP oraz MONAR-u, którzy byli chętni do podjęcia indywidualnych  rozmów i porad. Można było skorzystać z konsultacji ze szkolnymi pedagogami i psychologiem.  Szkolny piknik uświetnili również swoją obecnością ratownicy medyczni z firmy Divemed, prowadząc praktyczne warsztaty w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Przygotowana impreza przypadła do gustu licznie odwiedzającym Dwójkę gościom. Wrażenia na przybyłych zrobiły jak zawsze - bogata oferta działań oraz perfekcyjne przygotowanie pikniku, nad organizacją i przebiegiem którego czuwała dyrektor SP2 - Beata Kozyra wraz z wicedyrektor: Violettą Taraszkiewicz, Dorotą Pawlik i Magdaleną Smagą oraz dużą grupą zaangażowanych w przedsięwzięcie nauczycieli. Uczestnicy liczą, że tego rodzaju imprezy będą się cyklicznie powtarzać. 

W Szkole Podstawowej nr 2 odbędą się także  szkolenia specjalistyczne dla nauczycieli i rodziców oraz koncert Gabriela Fleszara połączony z realizacją programu profilaktycznego "Wolności oddać nie umiem". Wymienione przedsięwzięcia zorganizowane zostaną w grudniu br. i styczniu przyszłego roku przy wsparciu środków miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień.
 

 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image