zdjęcie

Autor: redakcja UMJG

25.1.2023 - 10:41

Eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” za nami

W poniedziałek (23.01) poznaliśmy laureatów etapu miejskiego XXVI Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, który został zorganizowany przez Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień (połączone MOS i MDK – przyp. red.). Nagrodzeni i wyróżnieni uzyskali awans do etapu powiatowego, który odbędzie się w marcu br.

Z powodu remontu w siedzibie ZPP-CWU przy ul. Skłodowskiej-Curie, konkurs odbył się w gościnnych progach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. W auli „Ekonoma” zjawili się przedstawiciele 5 szkół podstawowych z Jeleniej Góry: SP 2, SP 7, SP 8, SP 11 i Zespołu Szkół Katolickich. W sumie zgłosiły się 43 osoby, choć nie wszystkie dotarły z powodów zdrowotnych, ale organizatorów cieszy frekwencja, która jest wyższa, niż w poprzednich latach.

- Nasza placówka od kilkunastu lat uczestniczy w organizacji eliminacji miejskich i powiatowych tego konkursu, a jego głównym organizatorem jest Kłodzki Ośrodek Kultury - powiedział Maciej Cytarzyński z Działu Organizacji Imprez ZPP-CWU, który wraz z Janem Owczarkiem (I LO im. Żeromskiego) i Hanna Mikuła (Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej). - Jako jury zwracamy uwagę na dobór repertuaru, interpretację, dykcję, wrażenie artystyczne – dodał M. Cytarzyński.

Nagrody i wyróżnienia były przyznawane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI (mówili sam wiersz), klasy VII-VIII (wiersz i fragment prozy). Jury zdecydowało na następujących nagrodach i wyróżnieniach:

Klasy młodsze:
I miejsce: Dominik Szandała (SP 11)
II miejsce: Helena Smolak (ZS Katolickich)
III miejsce: Krzysztof Owczarek (ZS Katolickich)
III miejsce: Fabian Kusaj (SP 11)
Wyróżnienia: Ewa Łodziewska (SP 8), Karol Baliński (SP 7), Wiktor Staciwa (SP 2).

Klasy starsze:
I miejsce: Hanna Hewiak (SP 8)
II miejsce: Amelia Moszumańska-Krupej (SP 8)
III miejsce: Blanka Kleinowska (SP 11)
Wyróżnienia: Maja Dudkiewicz (SP 2), Natalia Włodarczyk (SP 8).

- Przedstawiłem wiersz Józefa Ignacego Kraszewskiego pt. „Dziad i baba”. Lubię wiersze i wybrałem ten, ponieważ był śmieszny, można było przedstawić role głosem, a ja lubię bawić się głosem - wyznał Dominik Szandała z SP 11.

- Przedstawiłam „Zwiędły listek” Adama Asnyka i fragment „Martwych dusz” Nikołaja Gogola. Już występowałam w podobnych konkursach. Lubię czytać poezję, ciekawi mnie to - powiedziała Hanna Hewiak z SP 8.

Etap powiatowy, gdzie oprócz uczniów z Jeleniej Góry będą uczestniczyć dzieci ze szkół gmin powiatu karkonoskiego, zaplanowano na 10 marca br., prawdopodobnie również w auli „Ekonoma”. 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image