Prezydent Jerzy Łużniak wkłada pamiątki do kapsuły.

Autor: redakcja UMJG

19.5.2021 - 12:15

Kapsuła zamknięta na dziesiątki, a może i setki, lat!

Pamiątki z naszych czasów i inne drobne przedmioty umieszczono dzisiaj (środa, 19 maja) w kapsule czasu, która wkrótce znajdzie się na wieży remontowanego zameczku. To dla potomnych.

– Wkładamy do tej kapsuły przedmioty, które mówią o naszych czasach – mówił prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Jest tablo radnych, jest flaga i znaczek Jeleniej Góry, ale jest też maseczka oraz komin. Te ostatnie przedmioty niestety też są charakterystyczne dla naszych czasów, przypominają o trwającej pandemii koronawirusa.

W kapsule znalazł się tez pendrive z zapisem skromnego przesłania od prezydenta dla tych, którzy otworzą ją za kilkadziesiąt lat, albo jeszcze później.

Jest też aktualne wydanie jedynego papierowego tygodnika – Nowin Jeleniogórskich.

Prezydent Jerzy Łużniak wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Chadżym umieścili kapsułę w iglicy. Zamknięto ją w obecności dziennikarzy, wkrótce trafi na wieżę.

Remont zameczku trwa w najlepsze. Zostały wymienione części stropów, jest zdjęty dach z wieży, przy tej okazji wzmocniono konstrukcję wieży. W budynku wykonano już otwór pod windę dla osób z niepełnosprawnościami. Trwają prace w piwnicach głównego budynku. Odbudowana została altana. Termin zakończenia prac to wrzesień 2022 roku.

 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image