https://jeleniagora.pl/user

Autor: redakcja UMJG

22.5.2024 - 10:46

Karkonoska Liga Strzelecka na tegorocznym finiszu.

W piątek 17 maja br. na strzelnicy Koła LOK Energetyk w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze  zakończyło się współzawodnictwo przedstawicieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Karkonoskiego i Miasta Jeleniej Góry w  Karkonoskiej Szkolnej Lidze strzeleckiej 2024.
Imprezę przygotował  i przeprowadził Andrzej Gawłowski Instruktor i Trener PZSS wspólnie ze Sławomirem Sikorskim – Fundacja Sikorscy.


    W zawodach uczestniczyli przedstawiciele ze szkół: SP nr 13 w Jeleniej Górze, SP nr1 w Szklarskiej Porębie, Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Jeżowie Sudeckim, SP w Mysłakowicach, SP w Podgórzynie, Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowice, Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze, Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu, II LO im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, ZSET w Rakowicach Wielkich, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze oraz Zespołu Szkół Katolickich u Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.
Podczas turnieju odbyło się  5 rund eliminacyjnych oraz finał. Łącznie w lidze wystartowało ok 70 uczestników. Opis każdej  rundy i finału można znaleźć  na stronie organizatora www.strzelectwojgora.pl.
Impreza odbyła się dzięki sponsorom :
 Prezes Koła LOK Energetyk Jelenia Góra – Andrzej Gawłowski.

W trakcie imprezy wyłonieni zostali najlepsi strzelcy w grupie szkół podstawowych.

Na wyróżnienie  zasługują:

Mateusz Preczko z SP w Mysłakowicach,

Rafał Leonarski  z SP w Podgórzynie,

Ramadan Philip z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim

Daria Popielarz z SP nr 13 w Jeleniej Górze,

Franciszek Kurzeja z SP nr 1 w Szklarskiej Porębie.


W grupie szkół ponadpodstawowych na wyróżnienie zasługują:

Dawid Bałos z Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze,

Miłosz Grzynkowski z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze,

Karolina Borna z II LO im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze,

Wiktor Wesołowski z II LO im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze,

Piotr Siemek z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze,

Wiktor Rydzik z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze,

Zuzanna Grzecznik z Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu.


W finale w konkurencji indywidualnej zwyciężył  Piotr Siemek.

Drugie miejsce zajął Wiktor Rydzik z ZSE w Jeleniej Góreze

Trzecia była Zuzanna Grzecznik z DZS Karpacz.


W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół z DZS w Karpaczu w składzie: Zuzanna Grzecznik, Marcel Dziewiątkowski, Julian Kępiński.


Drugie miejsce zajęła drużyna z „Elektronika” w składzie Piotr Siemek, Cyprian Wolski, Kacper Górowski a trzeci był zespół ‘Bis”  z  „Elektronika” w składzie Kamil Romasz, Jakub Ogryzek, Jarogniew Oracz. 


Najlepsi zawodnicy i drużyny otrzymały: puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Pana Jerzego Łużniaka oraz Prezesa Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A  Pana Huberta Papaja.

Specjalne nagrody dla najlepszej drużyny i trzech najlepszych zawodników ufundował Trener, Instruktor Pan Andrzej Gawłowski. Były to karnety na treningi.
Nagrody dla najlepszych wręczyli: Paweł Domagała Naczelnik Wydziału Finansowania i Zarządzania Oświatą w Urzędzie Miasta wraz z Andrzejem Gawłowskim organizatorem imprezy.


Organizatorzy i uczestnicy Karkonoskiej Ligi Strzeleckiej tą drogą pragną złożyć wyrazy serdecznej wdzięczności sponsorom, bezpośrednim organizatorom, sędziom PZSS oraz opiekunom grup wydelegowanych ze szkół Powiatu Karkonoskiego i Jeleniej Góry. Podziękowania kierowane są również do Dyrektorów szkół, za wyrozumiałość i wsparcie dla całości przedsięwzięcia.
  

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image