baner

Autor: redakcja UMJG

25.5.2023 - 9:39

Konferencja Reaktywacja nieruchomości już 30 maja w Jeleniej Górze. Zapowiada się inspirująco.

Już po raz 10 przedstawiciele rynku nieruchomości: deweloperzy, architekci, fundusze inwestycyjne, firmy doradcze, pośrednicy, instytucje posiadające nieruchomości na sprzedaż, szeroko rozumiany sektor budowlany wspólnie z przedstawicielami samorządów, odpowiedzialnymi za zagospodarowanie przestrzeni i gospodarkę nieruchomościami dyskutować będą na temat nadawania nowego życia budynkom oraz nad kierunkami rozwoju miast i gmin w oparciu o strategię rewitalizacji. Gospodarzem wydarzenia jest miasto Jelenia Góra, a miejscem spotkania Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach Śląskich Zdroju – Uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry, który od blisko 200 lat jest miejscem spotkań dla ważnych wydarzeń kulturalno - społecznych. 


Konferencja Reaktywacja nieruchomości to ogólnopolski cykl debat na temat rewitalizacji, modernizacji i zmiany przeznaczenia istniejącej zabudowy, także w ujęciu szerszych procesów rewitalizacji miast. W programie znajdziemy: analizy i raporty z rynku, panele dyskusyjne, cześć Q&A, czyli otwartą dyskusję ekspertów z  gośćmi. Nie zabraknie także czasu na rozmowy w kuluarach. Gośćmi specjalnymi będą: Marek Zuber, Wojtek Ławniczak oraz Kacper Nosarzewski, których prezentacje będą punktem wyjścia do szerszej dyskusji. 


O tym na jakie scenariusze powinien być gotowy światowy i polski rynek inwestycyjny i o ich wpływie na klimat gospodarczy i rynek nieruchomości w Polsce opowie Marek Zuber - ekonomista i analityk rynków finansowych. Wojtek Ławniczak, współzałożyciel Very Human Services, jeden z najbardziej doświadczonych w Polsce projektantów usług i pionierów service design / thinking zdradzi nam co wspólnego mają: polski kiosk ruchu, filmy na kasetach VHS i chińskie przysłowia.  Jego wystąpienie to zawsze rodzaj opowieści, której celem jest inspiracja łącząca dwa obszary: budowanie strategicznych kompetencji i wykorzystywanie ich w działaniu. Wojtek Ławniczak przedstawi kilka refleksji na temat prowadzenia biznesu w nowych czasach. 

Kacper Nosarzewski z The Futures Liberacy Company przedstawi wyniki raportu „Fundamenty przyszłości”, opracowanego przez firmę 4CF na zlecenie Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Skanska Residential Developement Poland. Raport jest źródłem wiedzy, która może pomóc w planowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych i społecznych w polskich miastach w średnioterminowej perspektywie. Przedstawia trzy średnioterminowe scenariusze dla branży deweloperskiej w perspektywie do 2027 roku: „doraźność”, „droga naprzód” oraz „dyscyplina”.

O tym jak globalne wyzwania przekładają się na lokalne rozwiązania opowiedzą Renata Kwiatek- zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry oraz Radosław Jęcek - burmistrz Karpacza. Jakich inwestycji możemy spodziewać się w najbliższym czasie w obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej? Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć lokalne władze? Jakie działania podjąć, by obszar aglomeracji stał się ważnym miejscem na mapie inwestycyjnej Dolnego Śląska? Jak region postrzegają obecni w nim inwestorzy? O tym, że dolnośląskie to nie tylko Wrocław postaramy się udowodnić podczas rozmowy z  przedstawicielami branży hotelowej, logistycznej, magazynowej, produkcyjnej, handlowej i mieszkaniowej, którzy na co dzień podejmują decyzje o nowych lokalizacjach swoich inwestycji. Do podzielenia się swoim doświadczeniem zaprosiliśmy Małgorzatę Łagodzińską z Wandham Hotels & Resorts, Krzysztofa Legutko z Orion Capital, Michała Bartoszewskiego z GLP Europe oraz Iwonę Gembiec z IMV Polska. 

Za spektakularnymi inwestycjami zawsze stoi wizja i odwaga. O tym, jak połączyć marzenia z nieruchomościami opowiedzą nam Artur Kozieja, właściciel spółki Europlan oraz Piotr Grochowski, główny architekt Grupy Arche, która specjalizuje się w renowacji zabytków i przywracaniu im nowego życia z uwzględnieniem centro twórczego charakteru dla lokalnych społeczności. 
Do dyskusji zaprosiliśmy także Joanne Szpyrę z Nieruchomości Orange, która opowie jak byłe budynki telekomunikacyjne zmieniają się w hotele, biura, domy seniora czy akademiki, architekta Roberta Futerhendlera oraz Ryszarda Rzepczyńskiego- zastępcę burmistrza miasta Kowary. 


Jakie ścieżki dialogu wypracować na linii miasto – inwestor, by były postrzegane jako wartość a nie jako „problem” do zagospodarowania? Jak je przekształcać, by odpowiadały na potrzeby obecnych i przyszłych najemców? Czy podejmując decyzje o rewitalizacji danego obszaru patrzymy na miasto całościowo, by decyzje o przekształcaniu budynków były uzupełnieniem oferty miasta a nie były jedynie podyktowane chwilową modą? 

Nad całością dyskusji czuwać będą Joanna Kryńska z TVN i Wioletta Fabrycka, propagatorka zrównoważonego rozwoju. 


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowy program oraz rejestracja: https://www.nieruchomosci.orange.pl/wydarzenia/show/15

Organizatorem spotkania jest Nieruchomości Orange. Gospodarzem Miasto Jelenia Góra. Patronem Honorowym wydarzenie objął: Jerzy Łużniak - Prezydent Miasta Jeleniej Góry. Parterami wydarzenia są: Europlan, Pałac Pakoszów, Hotel Sanssouci, Lake Hill Resort & SPA, ReConsulting Renata Czaplińska,  Miasto Kowary, Consulting-Projekt arch. Robert Futerhendler oraz Zdrojowy Teatr Animacji. Partnerem medialnym jest Muzyczne Radio. 


KONFERENCJA 
REAKTYWACJA NIERUCHOMOŚCI 

           30 maja 2023,  Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra 

Program wydarzenia
• 9.00 - 10.00 Śniadanie i networking 
• 10.00 - 10.10 Otwarcie dyskusji: Joanna Kryńska, dziennikarka, TVN24, Maciej Nowohoński, członek zarządu, Orange Polska 
• 10.10 - 10.30 Co się kryje za reaktywacją nieruchomości? 
Prezentacja:  Joanna Szpyra, menedżer ds. Kluczowych Klientów, Orange Nieruchomości & Jacek Hutyra, Climate Officer, Orange Polska 
• 10.30 - 10.50 Wyzwania przed jakimi stoi światowy i polski rynek inwestycyjny. Perspektywy makroekonomiczne na najbliższe 12 miesięcy.
Prezentacja:  Marek Zuber, analityk rynków finansowych 
• 10.50 - 11.10  Jak czytać rzeczywistość, czyli o budowaniu strategii firmy w świecie trudnych do przewidzenia zmian. 
Prezentacja:  Wojtek Ławniczak, Design, Strategy & Innovation VERY HUMAN SERVICES 
• 11.10 - 11.30 „Fundamety przyszłości” - czyli doraźność, droga naprzód a może dyscyplina? Trzy scenariusze dla branży deweloperskiej w perspektywie do 2027 roku. 
Kacper Nosarzewski, Partner w $CF, The Futures Literacy Company 

• 11.30 - 12.10 Światowe megatrendy, krajowe wyzwania i lokalne odpowiedzi: demografia, technologia, rynek pracy i zachowania konsumenckie, zmiany klimatu. 
Panel dyskusyjny & rozmowa z publicznością: 

Kacper Nosarzewski, Partner w $CF, The Futures Literacy Company 
Wojtek Ławniczak, Design, Strategy & Innovation VERY HUMAN SERVICES
Marek Zuber, analityk rynków finansowych

Moderator: Joanna Kryńska, dziennikarka, TVN24

• 12.10 - 12.40 Przerwa kawowa 
• 12.40 - 14.00 Dolnośląskie to nie tylko Wrocław 
Prezentacja: Renata Kwiatek, zastępca prezydenta Miasta Jeleniej Góry
Panel dyskusyjny: 

Marek Obrębalski wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego                                                                Kamila Cyganek  wiceburmistrz Karpacza 
Iwona Gembiec, managing director, IMV Polska 
Krzysztof Legutko, dyrektor zarządzajacy, Orion Capital 
Renata Kwiatek, zastępca prezydenta Miasta Jeleniej Góry 
Michał Bartoszewski, GLP Europe 

Moderator: Joanna Kryńska, dziennikarka, TVN24

• 14.00 - 15.15 O tym jak nie rezygnować z marzeń i … z „trudnych” nieruchomości, czyli o spektakularnych inwestycjach w regionie. 
Prezentacja: Artur Kozieja, właściciel EUROPLAN
Prezentacja: KOWARY - MIASTO ENERGII, Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza, miasto Kowary
Panel dyskusyjny: 
Artur Kozieja, właściciel EUROPLAN 
Piotr Grochowski, główny architekt Grupy Arche
Robert Futerhendler, architekt 
Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza, miasto Kowary 
Joanna Szpyra, menedżer ds. Kluczowych Klientów, Orange Nieruchomości
Katarzyna Wołoch , radca prawny , Kancelaria Belwederska
Moderator: Wioletta Fabrycka, propagatorka zrównoważonego rozwoju 

 
      

Galeria
Image