Mistrzostwa w LA

Autor: redakcja UMJG

7.2.2024 - 8:42

Z dobrej strony pokazali się zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra na Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w lekkiej atletyce U18 przeprowadzonych na pięknej, nowo oddanej hali lekkoatletycznej KGHM Arena we Wrocławiu w dniu 28.01.2024r.
Złoty medal wywalczył Igor Linkiewicz w biegu na 60 m ppł. z bardzo dobrym wynikiem, który jest również jego rekordem życiowym  - 8,45s. Igor zdobył kwalifikacje do Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegu płotkarskim, które zostaną przeprowadzone na tej hali w dniach 9-11.02.2024r.

Brązowy medal zdobył Piotr Krawicz w trójskoku U 18 z wynikiem - 11,66m. Jest to również rekord życiowy Piotrka.

Rekord życiowy poprawiła również Maja Bobowska w biegu na 200 m - 27,81s i została sklasyfikowana na VI miejscu w kategorii U 18.

Nowe rekordy życiowe ustanowił Tymon Hejke:  w biegu na 60m - 7,83s oraz  w biegu na 300 m - 39,36s.

Podczas Mistrzostw rozgrywany był również mityng, podczas którego dobry wynik osiągnęła młodziczka Maria Soszka, która pokonała dystans 200 m w czasie - 29,49 s.

Oczywiście formę tekstu można zmienić.
Na zdjęciu z zawodnikami MKL "12" Jelenia Góra jest Pani Justyna Święty-Ersetic, która startowała w biegu na 300m.