Baner aplikacji POMOCtu

Autor: redakcja UMJG

18.11.2020 - 10:15

Pomagasz albo potrzebujesz pomocy? Zajrzyj tu koniecznie

Miasto Jelenia Góra zostało partnerem akcji POMOCtu. Jest to aplikacja, która kojarzy osoby potrzebujące pomocy z tymi, które tę pomoc oferują.

Aplikację można wgrać na smartfony, działa też w przeglądarce internetowej. Powstała w ramach społecznego zaangażowania firmy SayEnergy. Jest prosta w obsłudze, nie wymaga logowania ani zakładania konta. Jest darmowa i nie zawiera reklam.

Wystarczy kilka kroków, aby zgłosić potrzebę pomocy. Wchodząc należy wybrać opcję „potrzebuję pomocy”, następnie wskazać kategorię tej pomocy. Potem trzeba podać lokalizację (miasto). W kolejnym kroku użytkownik musi uzupełnić podstawowe informacje i wysłać prośbę o pomoc. Gdy zgłosi się osoba, odpowiadająca na to ogłoszenie, użytkownik otrzyma powiadomienie.

Analogicznie jest z tymi, którzy pomoc oferują. Muszą oni wybrać opcję „chcę pomóc”, potem określają lokalizację, w której się znajdują i wybierają konkretną ofertę spośród tych, które się wyświetlą. Muszą podać swój numer telefonu i potwierdzić chęć pomocy.

Aplikacja dopiero startuje, ale może stać się przydatnym narzędziem do udzielania pomocy bez pośredników. POMOCtu