Pomoc dla Polaków w Odessie

Autor: redakcja UMJG

2.2.2023 - 15:59

Pomoc dla Polaków w Odessie

Odpowiadając na apel o pomoc przesłany przez Narodowo-Kulturalne Stowarzyszenie Polaków „POLSKA NUTA”, mając na względzie poprawę warunków życia obywateli Polski zamieszkujących Odesse, wyrażając z nimi głęboką solidarność, chcemy okazać naszym Rodakom swoje wsparcie poprzez organizację i zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy w postaci sprzętu.
Jej celem jest wsparcie Polek i Polaków zamieszkujących Odesse oraz okazanie im wszelkiej możliwej pomocy w tym trudnym i tragicznym dla nich czasie, z nadzieją szybkiego zakończenia wojny.

Celem zrzutki jest zebranie środków finansowych na zakup artykułów wskazanych przez Stowarzyszenie „POLSKA NUTA”, tj.:
• przenośne powerbanki „AllPowers” R4000 LiFePO4, 3600 Wh
• lampy akumulatorowe typu „Ansult”, Lampy LED, USB 1500 lm 20W IP54 lub lampy LED 700 lm 9W IP54 (lub podobne urządzenia).
Przenośny powerbank, to „magazyn prądu”, którego w Ukrainie ciągle brakuje, a lampy zasilane z wbudowanego akumulatora i panelu solarnego są gotowe do użycia w każdych warunkach (są one wodo i wstrząsoodporne). Dzięki tym sprzętom ludzie będą mogli chociażby naładować telefony, aby mieć kontakt z bliskimi i rodziną.
Zakupione sprzęty dostarczymy na granicę i przekażemy w ręce osób koordynujących działania z ramienia Stowarzyszenia „POLSKA NUTA”.

Organizacją przyjmującą pomoc jest Narodowo-Kulturalne Stowarzyszenie Polaków „POLSKA NUTA” z siedzibą przy ul. Nieżyńskiej 71 lok. 1, 65023 Odessa, Ukraina, reprezentowane przez Eugenię Fedczyszyna – Prezesa i Sonię Pajgert – Wiceprezesa.
„Polska Nuta” jest łącznikiem pomiędzy Polakami mieszkającymi w Odessie a Polską.

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/trkut8?fbclid=IwAR1_Su-zjmRwAmKAhsT2zlp04tNJ3VuJOrxCQzBtlqBVvQLUq0Q3BNAsMqk

Partnerami akcji są spółki miejskie: Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Koło Jeleniogórskie, Agencja Koncertowo – Wydawnicza SOLO w Jeleniej Górze.
Akcja objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Galeria
Image