baner

Autor: redakcja UMJG

25.1.2023 - 9:10

Tadeusz Smolnicki tanecznym przebojem - niekoniecznie pląsem.

Przygodę z tańcem Tadeusz Smolnicki zaczynał już w wieku 3 lat w przedszkolu, gdzie miał zajęcia z Hip-Hopu. Rozpoczynając naukę Szkole Podstawowej nr 3 znacznie zintensyfikował treningi tańca. We wrześniu 2020 roku podjął współpracę ze wspaniałym trenerem jakim jest pani Katarzyna Knihinicka z Knihinicka Dance Team, przy Szkole Tańca Beaty i Tomasza Tabor. Właśnie w KDT w czasie roku szkolnego jak i w czasie wolnym od nauki, podczas obozów treningowych, oraz warsztatów doskonali swoje umiejętności. Tadeusz jest bardzo aktywnym młodym człowiekiem, poza tańcem jest czynnym harcerzem w 99DH „Iskra” w Jeleniej Górze. Uczestniczy w Ogólnopolskich Rajdach Harcerskich, obozach i zimowiskach. Dodatkowo swoją formę ćwiczy na pływalni. Pomimo napiętego harmonogramu, jest wzorowym uczniem. Potrafi dzielić swój czas na naukę, obowiązki i przyjemności.

Tadeusz Smolnicki uczeń klasy 7A w SP nr 3 w Jeleniej Górze ma już spore osiągnięcia w Street Dance. Miniony rok 2022 obfitował w liczne sukcesy w tańcu solowym jak i w formacji. Tancerze zrzeszeni są w WADF (World Artistic Dance Federation).

Na Ogólnopolskim Turnieju Tańca „Karkonosze Dance Festival” w Jeleniej Górze 23.04.2022 r. zdobywa I miejsce w kategorii Street Dance Show – solo w grupie 12-14 lat i I miejsce w Street Dance Show – formacje 15-29 lat. Ogólnopolski Turniej Tańca Rybnik 11-12.06.2022 r. to kolejne sukcesy, solo II miejsce i III miejsce w formacji. Wakacje okazały się dobrym czasem na zdystystansowanie się do piętrzących się obowiązków, złapania oddechu i wypoczynku, co dało możliwości odnoszenia dalszych sukcesów.

W dniach 14-16 października 2022 r. w Płocku odbył się World Championships WADF 2022 r., gdzie w solowym układzie zdobywa Mistrzostwo Świata a w grupowym układzie Vice Mistrzostwo Świata. Zakończenie sezonu miało miejsce na Mistrzostwach Europy w Libercu w dniach 24-27 listopada 2022 roku. Zdobywa tu w układzie solowym Mistrzostwo Europy i w układzie grupowym również Mistrzostwo Europy. Obecnie postawił sobie nowe wyzwanie, mianowicie zdobycie tytułów mistrzowskich w tańcu w duecie. Pierwsze mistrzostwa w 2023 roku już w Marcu w Międzyrzeczu. W niedzielę 29 stycznia br. Tadeusz będąc harcerskim wolontariuszem wesprze swoją aktywnością  Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy   a o ok. godz. 17.00-17.30 wystąpi zespołowo tańcząc na scenie w Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze .

Powodzenia Tadeusz! Trzymamy kciuki.

Galeria
Image
Image
Image