Polski Ład

Autor: redakcja UMJG

13.1.2022 - 16:34

Urząd Skarbowy będzie udzielać informacji na temat Polskiego Ładu

Od początku 2022 roku zaczęły obowiązywać przepisy podatkowe wprowadzone na mocy Polskiego Ładu. Zakres i kierunek wprowadzonych zmian jest przedmiotem ogromnego zainteresowania. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) podjęła szereg działań  informacyjnych, aby zaspokoić zainteresowanie opinii publicznej.


Dlatego też w dni robocze, w godzinach od 8 do 19, pracownicy jeleniogórskiego urzędu skarbowego będą udzielać informacji o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Informację będzie można uzyskać osobiście, korzystając z usługi rezerwacji wizyty na stronie wizyta.podatki.gov.pl lub kontaktując się telefonicznie pod numerem telefonu 510 052 130.


Osoby zainteresowane zmianami podatkowymi wprowadzonymi pakietem Polski Ład mogą korzystać również z pomocy konsultantów Krajowej Informacji Skarbowej (KIS). Dzwoniąc na infolinię Krajowej Informacji Skarbowej pod nr 22 330 03 30 (z tel. komórkowych) lub 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) należy wybrać numer 8. Infolinia KIS jest czynna w dni robocze w godzinach 8-18.

Informuję również, że Ministerstwo Finansów przygotowuje webinar i livechat dedykowany specjalnie dla pracowników JST. Prosimy śledzić stronę internetową MF. Natomiast  dziś i jutro w godzinach od 8.00 do 20.00 można jeszcze wziąć udział w cyklu szkoleń dla księgowych. Link do spotkania: https://www.gov.pl/web/finanse/polski-lad-zapraszamy-na-cykl-spotkan-online